9 November 2021

Senarai penuh calon PRN Melaka


 

Seramai 112 calon layak bertanding pada Pilihan Raya Negeri (PRN) Melaka.

Berikut adalah senarai calon mengikut kawasan Dewan Undangan Negeri (DUN).

N01: KUALA LINGGI: MELAKA: 10,928

1. Rosli Abdullah(BN-UMNO)
2. Julasapiyah Kassim(PH-Amanah)
3. Kamisan Palil(Bebas/IND)
4. Aziah Mohd Sa'ad(PN-PAS)
(2018: Datuk Ismail Othman: BN-UMNO: Maj: 1,372)

 N02: TANJUNG BIDARA: MELAKA: 10,133

1. Datuk Mas Ermieyati Samsudin(PN-Bersatu)
2. Zainal Hassan(PH-PKR)
3. Datuk Seri Ab Rauf Yusoh(BN-UMNO)
(2018: Datuk Md Rawi Mahmud: BN-UMNO: Maj: 2,864)

 N03: AYER LIMAU: MELAKA: 11,227

1.Hameed Mytheen Kunju Basheer(BN-UMNO)
2. Mazenah Baharuddin(PH-Amanah)
3. Dr. Nordina Abd Latif(PN-Bersatu)
(2018: Datuk Amirudin Yusof: BN-UMNO: Maj: 1,479)

N04: LENDU: MELAKA: 10,561

1. Abdullah Mahadi(PN-Bersatu)
2. Mohamad Asri Ibrahim(PH-PKR)
3. Datuk Seri Sulaiman Md Ali(BN-UMNO)
(2018: Datuk Seri Sulaiman Md Ali: BN-UMNO: Maj: 627)

N05: TABOH NANING: MELAKA: 8,661

1. Abu Hashim Abdul Samad(PN-PAS)
2. Zulkiflee Mohd Zin(BN-UMNO)
3. Zairi Suboh(PH-Amanah)
(2018: Datuk Latipah Omar: BN-UMNO: Maj: 740)

N06: REMBIA: MELAKA: 15,756

1. K.Murali(Bebas/IND)
2. Zamri Pakiri(PH-PKR)
3. Sabarudin Kudus(Bebas/IND)
4. Datuk Muhammad Jailani Khamis (BN-UMNO)
5. Zamzuri Arifin(PN-Bersatu)
(2018: Datuk Muhammad Jailani Khamis: PH-PKR: Maj: 1,814)
(2021: Menyertai/Joined BN-UMNO)

N07: GADEK: MELAKA: 12,641

1. P. Shanmugam(BN-MIC)
2. Azafen Amin(Bebas/IND)
3. Laila Norinda Maon(Putra)
4. Mohan Singh(Bebas/IND)
5. Mohd Amir Fitri Muharam(PN-Bersatu)
6. G. Saminathan(PH-DAP)
(2018: G. Saminathan: PH-DAP: Maj: 307)

N08: MACHAP JAYA: MELAKA: 12,487

1. Ngwe Hee Sem(BN-MCA)
2. Law Bing Haw(PH-PKR)
3. Abdul Aziz Osani Kasim(IMAN)
4. Azlan Daud(Bebas/IND)
5. Tai Siong Jiul(PN-Bersatu)
(2018: Datuk Ginie Lim Siew Lin: PH-PKR: Maj: 1,336)

N09: DURIAN TUNGGAL: MELAKA: 13,312

1. Mohd Erfan Mahrilar(Bebas/IND)
2. Zahari Abd. Kalil (BN-UMNO)
3. Datuk Mohd Sofi Abdul Wahab(PH-Amanah)
4. Ja'afar Othman(PN-PAS)
(2018: Datuk Mohd Sofi Abdul Wahab: PH-Amanah: Maj: 763)

 N10: ASAHAN: MELAKA: 15,745

1. Mohd Noor Salleh(Bebas/IND)
2. Fairul Nizam Roslan(BN-UMNO)
3. Azmar Ab Hamid @ Sha'aim(Bebas/IND)
4. B.Dhanesh(PN-Gerakan)
5. Datuk Seri Idris Haron(PH-PKR)
6. Mohd Akhir Ayob(Bebas/IND)
(2018: Datuk Seri Abdul Ghafar Atan: BN-UMNO: Maj: 275)

N11: SUNGAI UDANG: MELAKA: 22,793

1. Datuk Seri Mohamad Ali Mohamad(BN-UMNO)
2. Dr Mohd Aleef Yusof(PN-Bersatu)
3. Hasmorni Tamby(PH-PKR)
4. Mohd Zahar Hashim(Bebas/IND)
(2018: Datuk Seri Idris Haron: BN-UMNO: Maj: 2,229)
(2021: Menjadi Bebas/Became IND)

N12: PANTAI KUNDOR: MELAKA:15,469

1. Mohamad Ridzwan Mustafa(PN-Bersatu)
2. Datuk Nor Azman Hassan(PH-Amanah)
3. Tuminah Kadi @ Mohd Hashim(BN-UMNO)
(2018: Datuk Nor Azman Hassan: BN-UMNO: Maj: 772)
(2021: Menjadi Bebas/Became IND)

N13: PAYA RUMPUT: MELAKA: 26,455

1. Datuk Rais Yasin(BN-UMNO)
2. Datuk Seri Shamsul Iskandar Md. Akin(PH-PKR)|
3. Muhammad Faris Izwan Mazlan(PN-Bersatu)
4. Mohamad Hashidi Mohd Zain(Putra)
5. Mohd Jaini Dimon(Bebas/IND)
(2018: Datuk Mohd Rafiq Naizamohideen: PH-Bersatu: Maj: 4,259)
(2020: Menjadi PN-Bersatu/Became PN-Bersatu)

N14: KELEBANG: MELAKA: 19,976

1. Bakri Jamaluddin(PN-PAS)
2. Datuk Lim Ban Hong(BN-MCA)
3. Datuk Gue Teck(PH-PKR)
(2018: Datuk Gue Teck: PKR: Maj: 789)

N15: PENGKALAN BATU: MELAKA: 20,821

1. Muhamad Danish Zainudin(PH-DAP)
2. Mohd Azrudin Md Idris(PN-Bersatu)
3. Datuk Norhizam Hassan Baktee(Bebas/IND)
4. Dr Mohd Aluwi Sari(Putra)
5. Datuk Kalsom Nordin(BN-UMNO)
(2018: Datuk Norhizam Hassan Baktee: PH-DAP: Maj: 2,756)
(2020: Menjadi Bebas/Became IND)

N16: AYER KEROH: MELAKA: 25,945

1. Datuk Seri Micheal Gan Peng Lam(PN-Gerakan)
2. Kerk Chee Yee(PH-DAP)
3. Yong Fun Juan(BN-MCA)
(2018: Kerk Chee Yee: PH-DAP: Maj: 9,261)

Ahmad

N17: BUKIT KATIL : MELAKA: 25,410

1. Datuk Hasnoor Sdg Husin(BN-UMNO)
2. Abdul Hamid Mustapah(Bebas/IND)
3. Adly Zahari(PH-Amanah)
4. Muhammad Al Afiz Yahya(PN-PAS)
(2018: Adly Zahari: PH-Amanah: Maj: 3,159)

N18: AYER MOLEK: MELAKA: 17,863

1. Datuk Rahmad Mariman(BN-UMNO)
2. Ahmad Muaz Idris(Bebas/IND)
3. Mohd Fadly Samin(PN-Bersatu)
4. Mohd Rafee Ibrahim(PH-PKR)
(2018: Datuk Rahmad Mariman: BN-UMNO: Maj: 1,805)

N19: KESIDANG: MELAKA: 37,304

1. Seah Shoo Chin(PH-DAP)
2. Patrick Ng Chin Kae(PN-Gerakan)
3. Leong Hui Ying(BN-MCA)
(2018: Seah Shoo Chin (Allex Seah): PH-DAP: Maj: 14,612)

N20: KOTA LAKSAMANA: MELAKA: 28,777

1. Fong Khai Ling (PN-Gerakan)
2. Low Chin Hong(BN-MCA)
3. Low Chee Leong(PH-DAP)
(2018: Low Chee Leong: PH-DAP: Maj: 16,173)

N21: DUYONG: MELAKA: 18,237

1. Gan Tian Soh(Bebas/IND)
2. Mohd Faizal Amzah(Putra)
3. Mohd Noor Helmy Abdul Halem(BN-UMNO)
4. Damian Yeo Shen Li(PH-DAP)
5. Datuk Kamarudin Sidek(PN-PAS)
6. Muhamad Hafiz Ishak(Bebas/IND)
(2018: Damian Yeo Shen Li: PH-DAP: Maj: 2,895)

N22: BANDAR HILIR: MELAKA: 19,909

1. Mak Chee Kin(Bebas/IND)
2. Leng Chau Yen(PH-DAP)
3. Lee Kah Sean(BN-MCA)
4. Clarice Chan Ming Wang(PN-Gerakan)
(2018: Tey Kok Kiew: PH-DAP: Maj: 11,313)

N23: TELOK MAS: MELAKA: 20,712

1. Datuk Mohd Rafiq Naizamohideen(PN-Bersatu)
2. Muhammad Ariff Adly Mohammad(Bebas/IND)
3. Datuk Ashraf Mukhlis Minghat(PH-Amanah)
4. Datuk Abdul Razak Abdul Rahman(BN-UMNO)
(2018: Datuk Noor Effandi Ahmad: PH-Bersatu: Maj: 1,288)
(2021: Menjadi Bebas/Became IND)

N24: BEMBAN: MELAKA: 18,573

1. Dr Mohd Yadzil Yaakub(PN-Bersatu)
2. Azmi Kamis(Bebas/IND)
3. Ng Choon Koon(Bebas/IND)
4. Tey Kok Kiew(PH-DAP)
5. Datuk Koh Chin Han(BN-MCA)
(2018: Datuk Dr Wong Fort Pin: PH-DAP: Maj: 1,345)

N25: RIM: MELAKA: 13,672

1. Azalina Abdul Rahman(PN-Bersatu)
2. B. Prasanth Kumar(PH-PKR)
3. Datuk Khaidhirah Abu Zahar(BN-UMNO)
(2018: Datuk Ghazale Muhamad: BN-UMNO: Maj: 536)

N26: SERKAM: MELAKA: 15,977

1. Norazlanshah Hazali(Bebas/IND)
2. Ahmad Bilal Rahudin(PN - PAS)
3. Muhammad Khomeini Kamal(PH - Amanah)
4. Datuk Zaidi Attan(BN - UMNO)
(2018: Datuk Zaidi Attan: BN-UMNO: Maj: 2,737)

N27: MERLIMAU: MELAKA: 14,014

1. Azrin Ab Majid(PH-Amanah)
2. Dr Muhamad Akmal Saleh(BN-UMNO)
3. Abd Alim Shapie(PN-PAS)
(2018: Datuk Roslan Ahmad: BN-UMNO: Maj: 130)

N28: SUNGAI RAMBAI: MELAKA: 11,837

1. Muhammad Jefri Safry(PN-Bersatu)
2. Farzana Hayani Mohd Nasir(PH-PKR)
3. Nazatul Asyraf Md Dom(Putra)
4. Siti Faizah Abdul Azis(BN-UMNO)
(2018: Datuk Hasan Abd Rahman: BN-UMNO: Maj: 1,669)

Sumber : Berita Harian

 

0 Comments:

Catat Ulasan

Sila nyatakan NAMA PENUH anda apabila memberikan komen atau pertanyaan. Setiap komen akan ditapis terlebih dahulu sebelum disiarkan. Komen yang tiada nama akan dipadamkan. Terima Kasih.

Top Ad 728x90