6 Disember 2021

Senarai calon PRN Sarawak 2021

 

Berikut adalah senarai calon yang bertanding bagi kerusi Dewan Undangan Negeri (DUN) Pilihan Raya Negeri (PRN) Sarawak ke-12.

Suruhanjaya Pilihan Raya Malaysia (SPR) menetapkan hari mengundi pada 18 Disember 2021.

N01: OPAR (11,436)
1. Bayang Teron (SEDAR)
2. Billy Sujang (GPS-SUPP)
3. Datuk Ranum Mina (PSB)
4. Meneng Biris (PKR)
5. Freedy Misid (PBK)
6. Saini Kakong (PBDSB)
(2016: Datuk Ranum Mina (BN-SUPP) Maj: 2,082)
(Kini: PSB)

N02: TASIK BIRU (18,715)
1. Paul Shanon Kenbell Dominic Barin (PBK)
2. Datuk Dr Tekhee @ Tiki Lafe (PSB)
3. Datuk Henry@Harry Jinep (GPS-PDP)
4. Granda Aing (DAP)
(2016: Datuk Henry@Harry Jinep (BN-SPDP) Maj: 1,288)
(Kini: GPS-PDP)

N03: TANJONG DATU (11,384)
1. Azizul Annuar Adenan (GPS-PBB)
2. Abdul Talip Ba'ee (Bebas)
3. Jery'in Fauzi (PSB)
4. Goem Pijar (PBK)
(2016: Tan Sri Adenan Satem (BN-PBB) Maj: 5,892)
(PRK 2017: Puan Sri Jamilah Anu (BN-PBB) Maj: 6,443)
(Kini: GPS-PBB)

N04: PANTAI DAMAI (20,506)
1. Datuk Dr Abdul Rahman Junaidi (GPS-PBB)
2. Mahmud Sabli (PSB)
(2016: Datuk Dr Abdul Rahman Junaidi (BN-PBB) Maj: 9,260)
(Kini: GPS-PBB)

N05: DEMAK LAUT (14,813)
1. Dr Hazland Abang Hipni (GPS-PBB)
2. Mohamad Zen Peli (Amanah)
3. Khairul Ahmat (Bebas)
4. Yatika Jelani (PSB)
(2016: Dr Hazland Abang Hipni (BN-PBB) Maj: 7,382)
(Kini: GPS-PBB)

N06: TUPONG (26,004)
1. Fazzrudin Abdul Rahman (GPS-PBB)
2. Chan Haong Yen (PBK)
3. Ahmad Nazib Johari (PKR)
(2016: Fazzrudin Abdul Rahman (BN-PBB) Maj: 8,055)
(Kini: GPS-PBB)

N07: SAMARIANG (21,363)
1. Datuk Sharifah Hasidah Sayeed Aman Ghazali (GPS-PBB)
2. Abang Abdul Halil Abang Naili (Amanah)
3. Othman Abdillah (SEDAR)
(2016: Datuk Sharifah Hasidah Sayeed Aman Ghazali (BN-PBB) Maj: 7,760)
(Kini: GPS-PBB)

N08: SATOK (14,314)
1. Datuk Ibrahim Baki (GPS-PBB)
2. Awang Badele Awang Ali (PBK)
3. Dr Nor Irwan Ahmad Nor (PKR)
(2016: Tan Sri Abang Johari Tun Abang Openg (BN-PBB) Maj: 5,045)
(Kini: GPS-PBB)

N09: PADUNGAN (20,949)
1. Raymond Thong Ee Yu (PBK)
2. Chong Chieng Jen (DAP)
3. Soo Lina (Aspirasi)
4. Datuk Wee Hong Seng (GPS-SUPP)
(2016: Wong King Wei (DAP) Maj: 4,270)

N10: PENDING (29,747)
1. Teo Kuang Kim (PBK)
2. Tan Kay Hock (PSB)
3. Chan Chee Hiong (Aspirasi)
4. Violet Yong Wui Wui (DAP)
5. Milton Foo Tiang Wee (GPS-SUPP)
(2016: Violet Yong Wui Wui (DAP) Maj: 5,012)

N11: BATU LINTANG (29,694)
1. Sih Hua Tong (GPS-SUPP)
2. See Chee How (PSB)
3. Voon Lee Shan (PBK)
4. Leong Shaow Tung (Aspirasi)
5. Cherishe Ng Phuay Hui (PKR)(2016: See Chee How (PKR) Maj: 4,385)
(Kini: PSB)

N12: KOTA SENTOSA (28,392)
1. Tan Kok Chiang (Aspirasi)
2. Datuk Dr Lau Pang Heng (PSB)
3. Yap Yau Sin (GPS-SUPP)
4. Michael Kong Feng Nian (DAP)
5. Lue Cheng Hing (PBK)
(2016: Chong Chieng Jen (DAP) Maj: 2,819)

N13: BATU KITANG (20,820)
1. Lo Khere Chiang (GPS-SUPP)
2. Wong Tun Teck (PBK)
3. Abdul Aziz Isa Marindo (DAP)
4. Liu Thian Leong (PSB)
(2016: Lo Khere Chiang (BN-SUPP) Maj: 1,840)
(Kini: GPS-SUPP)

N14: BATU KAWAH (20,681)
1. Fong Pau Teck (Aspirasi)
2. Datuk Seri Dr Sim Kui Hian (GPS-SUPP)
3. Chai Kueh Khun (PBK)
4. Dr Kelvin Yii Lee Wuen (DAP)
(2016: Datuk Seri Dr Sim Kui Hian (BN-SUPP) Maj: 2,085)
(Kini: GPS-SUPP)

N15: ASAJAYA (12,349)
1. Datuk Seri Abdul Karim Rahman Hamzah (GPS-PBB)
2. Ishak Buji (PSB)
3. Mahmud Epah (PKR)
4. Mohamad Hamdeen Saharuddin (PBK)
(2016: Datuk Seri Abdul Karim Rahman Hamzah (BN-PBB) Maj: 4,078)
(Kini: GPS-PBB)

N16: MUARA TUANG (18,644)
1. Datuk Idris Buang (GPS-PBB)
2. Ismawi Muhammad (Bebas)
3. Hipni Sulaiman (SEDAR)
4. Daud Eali (Amanah)
5. Sigandam Sulaiman (PBK)
6. Yakup Khalid (PSB)
(2016: Datuk Idris Buang (BN-PBB) Maj: 8,578)
(Kini: GPS-PBB)

N17: STAKAN (16,992)
1. Datuk Hamzah Brahim (GPS-PBB)
2. George Young Si Ricord Junior (PSB)
3. Leslie Ting Xiang Zhi (DAP)
4. Atet Dego (PBK)
(2016: Datuk Amar Mohammad Ali Mahmud (BN-PBB) Maj: 7,042)
(Kini: GPS-PBB)

N18: SEREMBU (9,834)
1. Buln Patrick Ribos (Aspirasi)2. Jecky Misieng (PBK)
3. Miro Simuh (GPS-PBB)
4. Michael Sawing (PKR)
5. Iana Akam (PSB)
(2016: Miro Simuh: BN-Calon Langsung/Direct Candidate: Maj: 1,397)
(Kini: GPS-PBB)

N19: MAMBONG (19,315)
1. Sanjan Daik (PSB)
2. Datuk Dr Jerip Susil (GPS-PBB)
3. Chang Hon Hiung (DAP)
4. Chong Siew Hung (Aspirasi)
5. Joshua @ Katok Roman (PBK)
(2016: Datuk Dr Jerip Susil (BN-SUPP) Maj: 3,333)
(Kini: GPS-SUPP)

N20: TARAT (17,717)
1. Christo Michael (PKR)
2. Dadi @ Tiap Juul (PSB)
3. Edison Jamang (PBK)
4. Bai Dungak (Bebas)
5. Datuk Roland Sagah Wee Inn (GPS-PBB)
(2016: Datuk Roland Sagah Wee Inn (BN-PBB) Maj: 5,421)
(Kini: GPS-PBB)

N21: TEBEDU (12,040)
1. Senior William Rade (PKR)
2. Jonathan Lantik Ok (PBK)
3. Dr Simon Sinang @ Sinang Bada (GPS-PBB)
4. Roland Bangu (Bebas)
5. Cheyne Kambeng @ Raymond Achen (PSB)
(2016: Datuk Amar Michael Manyin Jawong (BN-PBB) Maj: 6,193)
(Kini: GPS-PBB)

N22: KEDUP (11,202)
1. Stephen Sungan (PBK)
2. Maclaine Ben @ Martin Ben (GPS-PBB)
3. Dominic Dado Sagin (PSB)
4. Learry Jabul (DAP)
(2016: Maclaine Ben @ Martin Ben (BN-PBB) Maj: 3,828)
(Kini: GPS-PBB)

N23: BUKIT SEMUJA (14,893)
1. Brolin Nicholsion Benedict Achung (DAP)
2. John Ilus (GPS-PBB)
3. Edward Andrew Luwak @ Edward Luwak (PBK)
4. Elsiy Tingang (PSB)
(2016: John Ilus (BN-Calon Langsung) Maj: 3,144)
(Kini: GPS-PBB)

N24: SADONG JAYA (7,653)
1. Aidel Lariwoo (GPS-PBB)
2. Nur Khairunisa Abdullah (PSB)
3. Piee Ling (PKR)
4. Jol @ Jolhi Bee (PBK)
(2016:Aidel Lariwoo (BN-PBB) Maj: 3,467)
(Kini: GPS-PBB)

N25: SIMUNJAN (8,299)
1. Saharuddin Abdullah (PBK)
2. Hapeni Fadil (PKR)
3. Raily @ Reli Ali (PSB)
4. Awla Idris (GPS-PBB)
(2016: Awla Idris (BN-PBB) Maj: 2,712)
(Kini: GPS-PBB)

N26: GEDONG (7,208)
1. Tan Sri Abang Johari Tun Openg (GPS-PBB)
2. Mohamad Sofian Fariz Sharbini (PSB)
3. Kamal Bujang (Amanah)
4. Tomson Marcus Ango (PBK)
(2016: Datuk Mohd Naroden Majais (BN-PBB) Maj: 3,365)
(Kini: GPS-PBB)

N27: SEBUYAU (9,367)
1. Datuk Julaihi Narawi (GPS-PBB)
2. Wan Chee Wan Mahjar (PBK)
3. Wel @ Maxwel Rojis (Amanah)
(2016: Datuk Julaihi Narawi (BN-PBB) Maj: 2,742)
(Kini: GPS-PBB)

N28: LINGGA (9,578)
1. Baha Imam (PBK)
2. Mohd Sepian Abang Daud (Bebas)
3. Abang Ahmad Abang Suni (SEDAR)
4. Abang Abdul Kassim Abang Bujang (PKR)
5. Datuk Wan Abdillah Edruce Wan Abdul Rahman (PSB)
6. Dayang Noorazah Awang Sohor (GPS-PBB)
(2016: Simon Peri (BN-PBB) Maj: 2,943)
(Kini: GPS-PBB)

N29: BETING MARO (11,094)
1. Jacky Chiew Su Chee (PBK)
2. Razaili Gapor (GPS-PBB)
3. Abang Zulkifli Abang Engkeh (PKR)
4. Safiudin Matsah (Bebas)
5. Mohammad Arifiriazul Paijo (PAS)
(2016: Razaili Gapor (BN-PBB) Maj: 1,707)
(Kini: GPS-PBB)

N30: BALAI RINGIN (10,791)
1. Datuk Snowdan Lawan (GPS-PRS)
2. Datuk Masir Kujat (PSB)
3. Kasim Mana (PBK)
(2016: Datuk Snowdan Lawan: BN-PRS: Maj: 2,039)
(Kini: GPS-PRS)

N31: BUKIT BEGUNAN (9,632)
1. Vinton Langang Sangga (PBK)
2. Entusa Imam (PBDSB)
3. Norina Umoi Utot (PSB)
4. Datuk Mong Dagang (GPS-PRS)
(2016: Datuk Mong Dagang (

BN-PRS) Maj: 4,695)
(Kini: GPS-PRS)

N32: SIMANGGANG (13,224)
1. Peli Aron (PBK)
2. Walsin @ Wilson Entabang (PSB)
3. Leon Jimat Donald (DAP)
4. Datuk Francis Harden Hollis (GPS-SUPP)
(2016: Datuk Francis Harden Hollis: BN-SUPP: Maj: 1,388)
(Kini: GPS-SUPP)

N33: ENGKILILI (11,039)
1. Stel Datu (PBK)
2. Desmond Sateng Sanjan (GPS-SUPP)
3. Dr Johnical Rayong Ngipa (PSB)
4. Gemong Batu (Bebas)
(2016: Dr Johnical Rayong

Ngipa (BN-Calon Langsung) Maj: 3,857)
(Kini: PSB)

N34: BATANG AI (9,929)
1. Datuk Dr Malcolm Mussen Lamoh (GPS-PRS)
2. Usup Asun (PBK)
3 .Datuk William @ Nyallau Badak (PSB)
4. John Linang Mereejon (Bebas)
(2016: Datuk Malcolm Mussen Lamoh (BN-PRS) Maj: 3,186)
(Kini: GPS-PRS)

N35: SARIBAS (10,984)
1. Ricky @ Mohammad Razi Sitam (GPS-PBB)
2. Melainie Bolhassan (PSB)
3. Patrick Kamis (PKR)
4. Sim Min Leong (PBK)
5. Kurnaen Boben (SEDAR)
(2016: Ricky @ Mohammad Razi Sitam (BN-PBB) Maj: 4,432)
(Kini: GPS-PBB)

N36: LAYAR (9,334)
1. Datuk Gerald Rentap Jabu (GPS-PBB)
2. Isik Utau (PSB)
(2016: Datuk Gerald Rentap Jabu (BN-PBB) Maj: 1,428)
(Kini: GPS-PBB)

N37: BUKIT SABAN (9,523)
1. Mikail Mathew Abdullah (PKR)
2. Andria Dundang @ Andria Gelayan (PSB)
3. Datuk Amar Douglas Uggah Embas (GPS-PBB)
(2016: Datuk Amar Douglas Uggah Embas (BN-PBB) Maj: 4,599)
(Kini: GPS-PBB)

N38: KALAKA (8,052)
1. Linang Chapum (PBK)
2. Mohamad Duri (GPS-PBB)
3. John Antau Linggang (PSB)
(2016: Datuk Abdul Wahab Aziz (BN-PBB) Maj: 2,835)
(Kini: GPS-PBB)

N39: KRIAN (13,074)
1. Musa Dinggat (PSB)
2. Danny Kuan (PBK)
3. Friday Belik (GPS-PDP)
4. Datuk Ali Biju (Bebas)
(2016: Datuk Ali Biju (PKR) Maj: 1,640)
(Kini: Bersatu)

N40: KABONG (10,111)
1. Andri Zulkarnaen Hamden (Amanah)
1. Mohd Chee Kadir (GPS-PBB)
2. Wan Mohamad Madehi Wan Ali (PSB)
3. Mohamad Asri Kassim (PBK)
(2016: Mohd Chee Kadir (BN-PBB) Maj: 3,585)
(Kini: GPS-PBB)

N41: KUALA RAJANG (11,428)
1. Abang Aditajaya Abang Alwi (Bebas)
2. Datuk Talif @ Len Salleh (GPS-PBB)
3. Wong Ling Ching (PBK)
4. Abd Mutalip Abdullah (Bebas)
(2016: Datuk Talif@Len Salleh (BN-PBB) Maj: 5,586)
(Kini: GPS-PBB)

N42: SEMOP (10,297)
1. Jenny Wong Khing Ling (PBK)
2. Abdul Raafidin Majidi (PSB)
3. Mohamad Fadillah Sabali (Amanah)
4. Mohd Adenan Zulkepli (Bebas)
5. Datuk Abdullah Saidol (GPS-PBB)
(2016: Datuk Abdullah Saidol (BN-PBB) Maj: 4,412)
(Kini: GPS-PBB)

N43: DARO (9,195)
1. Safiee Ahmad (GPS-PBB)
2. Jamaludin Ibrahim (Bebas)
3. Ting Ing Hua (PBK)
(2016: Shafiee Ahmad (BN-PBB) Maj: 4,432)(Kini: GPS-PBB)

N44: JEMORENG (9,963)
1. Datuk Dr Juanda Jaya (GPS-PBB)
2. Osman Rafaie (Bebas)
3. Zainab Suhaili (Amanah)
(2016: Datuk Dr Juanda Jaya (BN-PBB) Maj: 3,789)
(Kini: GPS-PBB)

N45: REPOK (23,541)
1. Wong Kung King (PBK)
2. Datuk Seri Dr Huang Tiong Sii (GPS-SUPP)
3. Wong Chin King (Aspirasi)
4. Philip Wong Pak Min (DAP)
(2016: Datuk Seri Dr Huang Tiong Sii : BN-SUPP: Maj: 943)
(Kini: GPS-SUPP)

N46: MERADONG (18,156)
1. Datuk Ding Kuong Hiing (GPS-SUPP)
2. Hii Ru Yee (PSB)
3. Yong Siew Wei (DAP)
4. Moh Hiong King (PBK)
(2016: Datuk Ding Kuong Hiing (BN-SUPP Maj: 1,516)
(Kini: GPS-SUPP)

N47: PAKAN (11,154)
1. Jamal Abdullah @ Tedong Gunda (Bebas)
2. Brawi Anguong (Bebas)
3. Tan Sri William Mawan Ikom (GPS-PBB)
4. Hereward Gramong Joseph Allen (PSB)
5. Jemeli Kerah (PBK)
(2016: Tan Sri William Mawan Ikom (BN-Calon Langsung) Maj: 426)
(Kini: GPS-PBB)

N48: MELUAN (14,671)
1. Abdul Hamid @ Abdul Razak Siong (PBK)
2. Rolland Duat Jubin (GPS-PDP)
3. Elly Lawai Ngalai (PSB)
(2016: Rolland Duat Jubin: BN-SPDP: Maj: 677)
(Kini: GPS-PDP)

N49: NGEMAH (9,853)
1. Anyi Jana (GPS-PRS)
2. Dr Joseph Jawa Kendawang (PSB)
3. Satu Anchom (PKR)
4. Charlie Genam (PBK)
5. Leo Bunsu (PBDSB)
(2016: Alexander Vincent (BN-PRS) Maj: 154)
(Kini: GPS-PRS)

N50: MACHAN (11,763)
1. Allan Siden Gramong (GPS-PBB)
2. Mary Rita Mathias (PBK)
3. Madang Dimbab (PSB)
4. Mohd Fauzi Abdullah @ Joseph Usit (PKR)
5. Ngelayang Unau (Aspirasi)
(2016: Allan Siden Gramong (BN-PBB) Maj: 2,952)
(Kini: GPS-PBB)

N51: BUKIT ASSEK (27,636)
1. Lau Kiu Ming (Aspirasi)
2. Chieng Jin Ek (GPS-SUPP)
3. Irene Mary Chang Oi Ling (DAP)
4. Ting Kee Nguan (PSB)
5. Priscilla Lau (PBK)
6. Hii Tiong Huat (Bebas)
(2016: Irene Mary Chang Oi Ling (DAP) Maj: 4,497)

N52: DUDONG (34,955)
1. Wong Hie Ping (PSB)
2. Jane Lau Sing Yee (PBK)
3. Fadhil Mohamad Isa (Bebas)
4. Julius Enchana Jaspher Ancho (PBDSB)
5. Paul Ling Fong (DAP)
6. Josephine Lau Kiew Peng (Aspirasi)
7. Datuk Seri Tiong King Sing (GPS-PDP)
8. Engga Unchat (Bebas)
(2016: Datuk Tiong Thai King (BN-SUPP) Maj: 2,146)
(Kini: PSB)

N53: BAWANG ASSAN (19,650)
1. Robert Lau Hui Yew (GPS-SUPP
2. Michelle Ling Shyan Mih (PBK)
3. Datuk Seri Wong Soon Koh (PSB)
4. Amy Lau Bik Yieng (DAP)
5. Ricky Enteri (Bebas)
(2016: Datuk Seri Wong Soon Koh (BN-Calon Langsung) Maj: 4,131)
(Kini: PSB)

N54: PELAWAN (34,466)
1. Tiew Yen Houng (PBK)
2. Wong Kee Woan (DAP)
3. Michael Tiang Ming Tee (GPS-SUPP)
4. Loh Wui Ping (Aspirasi)
5. Low Chong Nguan (PSB)
(2016: Wong Kee Woan (DAP) Maj: 4,314)

N55: NANGKA (23,092)
1. Dr Annuar Rapa'ee (GPS-PBB)
2. Olivia Lim Wen Sia (PBK)
3. Intanurazean Wan Sapuan Daud (PSB)
(2016: Dr Annuar Rapa'ee (BN-PBB) Maj: 7,617)
(Kini: GPS-PBB)

N56: DALAT (12,503)
1. Datuk Seri Fatimah Abdullah @ Ting Sai Ming (GPS-PBB)
2. Salleh Mahali (PBK)
(2016: Datuk Seri Fatimah Abdullah @Ting Sai Ming (BN-PBB) Maj: 6,330)
(Kini: GPS-PBB)

N57: TELLIAN (10,059)
1. Mohd Arwin Lim Abdullah (PKR)
2. Zainuddin Budug (PBK)
3. Royston Valentine (GPS-PBB)
4. Sait Junaidi (PSB)
(2016: Yussibnosh Balo (BN-PBB)

Maj: 4,421)
(Kini: GPS-PBB)

N58: BALINGIAN (8,704)
1. Abdul Jalil Bujang (PKR)
2. Yusuf Abdul Rahman (PSB)
3. Abdul Yaakub Arbi (GPS-PBB)
(2016: Abdul Yakub Arbi (BN-PBB) Maj: 2,964)
(Kini: GPS-PBB)

N59: TAMIN (16,681)
1. Datuk Joseph Entulu Belaun (PSB)
2. Christopher Gira @ Gira Sambang (GPS-PRS)
(2016: Christopher Gira @ Gira Sambang (BN-PRS) Maj: 2,085)
(Kini: GPS-PRS)

N60: KAKUS (14,416)
1. Joshua Jabing @ Joshua Jabeng (PKR)
2. Ugik Selipeh (Bebas)
3. Datuk John Sikie Tayai (GPS-PRS)
4. Philip Kelanang Diung (PBK)
5. Peter Tuan (PSB)
6. Tiun Kanun (Bebas)
(2016: Datuk John Sikie Tayai (BN-PRS) Maj: 5,211)
(Kini: GPS-PRS)

N61: PELAGUS (7,894)
1.Solomon Kumbong (DAP)
2. Moses Ripai (PBDSB)
3. Datuk Kristoffer Nyuak Bajok (PSB)
4. Wilson Nyabong Ijang (GPS-PRS)
5. Nyambong Sibat (PBK)
(2016: Wilson Nyabong Ijang (BN-PRS) Maj: 3,284)
(Kini: GPS-PRS)

N62: KATIBAS (10,530)
1.Sai Malaka (PBDSB)
2. Lidam Assan (GPS-PBB)
3. Yunus Basri (PBK)
4. Munan Laja (PKR)
5. Robertson Mawa Luat (PSB)
6. Tengku Gruna (Bebas)


(2016: Datuk Ambrose Blikau Enturan (BN-PBB) Maj: 3,053)
(Kini: GPS-PBB)

N63: BUKIT GORAM (12,150)
1. Jefferson Jamit Unyat (GPS-PBB)
2. Puso Bujang (PBK)
3. Robert Saweng (PBDSB)
4. Robert Segie (PSB)
5. Joseph Jinggut (DAP)
(2016: Jefferson Jamit Unyat (BN-PBB) Maj: 2,586)
(Kini: GPS-PBB)

N64: BALEH (10,137)
1. Nicholas Kudi Jantai Masing (GPS-PRS)
2. Kenneth Usang George Lagong (DAP)
3. Irwan Iskandar Sukarno Abdullah (PBK)
4. Koh Kumbong (PSB)
(2016: Tan Sri Dr James Jemut Masing (BN-PRS) Maj: 4,793)
(Kini: GPS-PRS)

N65: BELAGA (8,003)
1. Datuk Liwan Lagang (GPS-PRS)
2. Henry Usat Bit (PSB)
3. John Bampa (PBK)
4. Siki Balarik (Bebas)
(2016: Datuk Liwan Lagang: BN-PRS: Maj: 3,686)
(Kini: GPS-PRS)

N66: MURUM (9,738)
1. Kennedy Chukpai Ugon (GPS-PRS)
2. Anie Amat (PKR)
3. Kenneth Adan Silek (PBDSB)
4. Stanley Ajang Batok (PSB)
(2016: Kennedy Chukpai Ugon (BN-PRS) Maj: 2,200)
(Kini: GPS-PRS)

N67: JEPAK (14,643)
1. Ani Kazan (Bebas)
2. Stevenson Joseph Sumbang (PBK)
3. Dr Raba'ah Tudin (PSB)
4. Datuk Talib Zulpilip (GPS-PBB)
(2016: Datuk Talib Zulpilip (BN-PBB) Maj: 4,201)
(Kini: GPS-PBB)

N68: TANJONG BATU (22,743)
1. Tang Eng Hui (PSB)
2. Pang Leong Ming (GPS-SUPP)
3. Wong Hau Ming (Bebas)
4. Yek Hock Siang (PBK)
5. Tony Chiew (DAP)
6. Chieng Lea Phing (Aspirasi)
(2016: Chiew Chiu Sing (DAP) Maj: 2,548)
(Kini: DAP)

N69: KEMENA (14,252)
1. Datuk Seri Dr Stephen Rundi Utom (GPS-PBB)
2. Chelea Vanessa William (PBK)
3. Dr Bernard Tahim Bael (PSB)
4. Jame Stephen (Bebas)
5. John Bryan (DAP)
(2016: Datuk Seri Dr Stephen Rundi Utom (BN-PBB) Maj: 4,868)
(Kini: GPS-PBB)

N70: SAMALAJU (17,981)
1. Baba Emperan (PBDSB)
2. Tonny Ung (DAP)
3. Reggie Suel (PSB)
4. Leighton Manjah (PBK)
5. Datuk Majang Renggi (GPS-PRS)
(2016: Datuk Majang Renggi (BN-PRS) Maj: 2,464)
(Kini: GPS-PRS)

N71: BEKENU (12,674)
1. Datuk Rosey Yunus (GPS-PBB)
2. Norhafizah Mohammad Joharie (PKR)
3. Abu Bakar Amit (PSB)
4. Desmond Gani Pengiran (PBK)
(2016: Datuk Rosey

Yunus (BN-Calon Langsung) Maj: 4,789)
(Kini/Now GPS-PBB)

N72: LAMBIR (19,907)
1. Zolhaidah Suboh (PKR)
2. Dyanne Oshield Nickson (PBK)
3. Ripin Lamat (GPS-PBB)
4. Lila Mohamad (PSB)
(2016: Ripin Lamat (BN-PBB) Maj: 4,907)
(Kini: GPS-PBB)

N73: PIASAU (21,377)
1. Teo Jia Jun (PSB)
2. Hanim Jaraee (Aspirasi)
3. Chung Siew Yen (PBK)
4. Datuk Sebastian Ting Chiew Yew (GPS-SUPP)
5. Peter Hee Leh Keng (DAP)
(2016: Datuk Sebastian Ting Chiew Yew (BN-SUPP) Maj: 2,112)
(Kini: GPS-SUPP)

N74: PUJUT (27,567)
1. Adam Yii Siew Sang (GPS-SUPP)
2. Bruce Chai Khim Cheong (PSB)
3. Leslie Ting Siong Ngiap (PBK)
4. Chin Fen Siong (Aspirasi)
5. Alan Ling Sie Kiong (DAP)
(2016: Ting Tiong Choon (DAP) Maj: 1,759)

N75: SENADIN (34,117)
1. Datuk Seri Lee Kim Shin (GPS-SUPP)
2. Marcus Hugo (DAP)
3. Bobby William (PBDSB)
4. Ngieng Sheng Chung (PBK)
5. Lee Tze Ha (PSB)
(2016: Datuk Seri Lee Kim Shin (BN-SUPP) Maj: 3,538)
(Kini: GPS-SUPP)

N76: MARUDI (16,478)
1. Elias Lipi Mat (PKR)
2. Sawing Kedit (PBDSB)
3. Gilbert Young (PBK)
4. Datuk Sylvester Entri Muran (PSB)
5. Datuk Dr Penguang Manggil (GPS-PDP)
(2016: Datuk Dr Penguang Manggil (BN-SPDP) Maj: 1,387)
(Kini: GPS-PDP)

N77: TELANG USAN (11,465)
1. Dennis Ngau (GPS-PBB)
2. Gia Bala (PBK)
3. Philip Jau Ding (PKR)
4. Jau Jok @ Jenggo (PSB)
(2016: Dennis Ngau (BN-PBB) Maj: 167)
(Kini: GPS-PBB)

N78: MULU (9,572)
1. Datuk Gerawat Gala (GPS-PBB)
2. Roland Engan (PKR)
3. Richard Ibuh (PBK)
4. Prof Dr Son Radu (PSB)
(2016: Datuk Gerawat Gala (BN-Calon Langsung) Maj: 1,708)
(Kini: GPS-PBB)

N79: BUKIT KOTA (16,975)
1. Datuk Dr Abdul Rahman Ismail (GPS-PBB)
2. Lim Lian Hun (PBK)
3. Rosli Amat (PSB)
4. Herun Bungsu (Bebas)
(2016: Datuk Dr Abdul Rahman Ismail: BN-PBB (menang tanpa bertanding)
(Kini: GPS-PBB)

N80: BATU DANAU (9,375)
1. Palu @ Paulus Palu Gumbang (GPS-PBB)
2. Petrus Bulan (PBK)
3. Ali Adap (PSB)
4. Racha Balang (PKR)
(2016: Palu @ Paulus Gumbang (BN-Calon Langsung) Maj: 2,939)
(Kini: GPS-PBB)

N81: BA'KELALAN (8,503)
1. Agnes Padan (Bebas)
2. Sam Laya (GPS-PDP)
3. Pita Asut @ Peter Asut (PBK)
4. Martin Samuel Labo (PKR)
5. Baru Bian (PSB)
(2016: Baru Bian (PKR) Maj: 538)
(Kini: PSB)

N82: BUKIT SARI (13,054)
1. Datuk Amar Awang Tengah Ali Hasan (GPS-PBB)
2. Riyah Basrah (PBK)
2. Alias Mail (PSB)
(2016: Datuk Amar Awang Tengah Ali Hassan (BN-PBB) menang tanpa bertanding)
(Kini: GPS-PBB)

SUMBER: Bernama

 

 

0 Comments:

Catat Ulasan

Sila nyatakan NAMA PENUH anda apabila memberikan komen atau pertanyaan. Setiap komen akan ditapis terlebih dahulu sebelum disiarkan. Komen yang tiada nama akan dipadamkan. Terima Kasih.